Jak se starat o svíčky? Tipy, jak vyřešit nejčastější problémy
Pořídili jste si domů vonnou svíčku Terrace Jar nebo Colonial Candle? Pak pravděpodobně chcete, aby vám interiér provoněla na co nejdelší dobu. Abyste spíše nezkrátili životnost vonného bytového doplňku, vyplatí se vědět, jak se o svíčky starat, respektive jak vyřešit nejčastější problémy, k nimž může při pálení dekorace dojít.
U svíčky je důležité první zapálení
Už jste někdy slyšeli o tom, že má svíčka paměť? V tomto případě je podobná slonům, ti mají paměť opravdu nepřekonatelnou. Ale zatímco exotická zvířata vyžadují pravidelnou stravu, životnost svíčky se zase odvíjí od jejího prvního zapálení. Pokud to provedete správně, vyhnete se i nevzhlednému tunelu.
Svíčku je vůbec poprvé nutné nechat tak dlouho, dokud se dostatečně nerozehřeje až do krajů. Kontrolujte proto, jestli hoří po celém svém povrchu a nikoli jen uvnitř. Obvykle k tomu stačí dvě až tři hodiny, abyste dosáhli tohoto požadovaného efektu.
Když se tunel přece jenom objeví
Může se však stát, že se nechtěný tunel ve svíčce přece jenom objeví. Co v takovém případě dělat? Jediným možným řešením je odstranit přebytečný vosk. Pokud tedy nechcete se svíčkou koulet, dokud se vosk po stranách zcela nerozpustí.
Knot je zapotřebí před každým zapálením zastřihnout
Pokud se chcete vyvarovat černým nehezkým skvrnám v nádobě svíčky, je zapotřebí před každým zapálením knot zastřihnout, případně zalomit. Úlomky poté odstraňte. Tímto se vyvarujete černému čouzení, a právě zmiňovaným skvrnám na nádobě.
Pozor na průvan a proudící vzduch
Mnohým majitelům svíček se v minulosti stalo, že při zapálení svíčka doslova vzplála. Co v takovém případě dělat? Nejen, že mluvíme o poměrně nehezkém následku nerovnoměrného hoření, ale také se voskem svíčky velmi plýtvá.
Tomuto nežádoucímu efektu se však hravě vyhnete, pokud budete bytový doplněk hlídat před průvanem a proudícím vzduchem. Čili svíčku nenechávejte na pospas větrákům či klimatizaci, díky tomu bude hořet zcela rovnoměrně.