Rybaření jako nejoblíbenější činnost během karantény. Naučte se několik fíglů
Pokud je vám doma dlouho, měli byste se vydat na ryby, a to i v době karantény. I když venku panuje koronavirus, existují místa, kde se zkrátka vyskytuje jen zřídka. A tímto místem je třeba nedaleký klidný rybník, který se i během karantény neoctne ani živáček. Klidných rybníků bez lidí si za poslední měsíce všimla celá řada rybářů. A díky tomu lze říct, že se rybaření stalo nejoblíbenější karanténní činností. Možná i vy chodíte na ryby. A pokud ano, naučte se několik fíglů, které vám rybolov značně usnadní.
Úspěch tkví v kvalitní návnadě
V čem tkví úspěch rybaření? Ve správné návnadě. Ideální bude, když si koupíte kapří kuličky čili krmné boilies. Jedná se o vůbec nejlepší návnadu na kapry, kteří se v českých vodách vyskytují nejčastěji. Pokud si chcete návnadu připravovat sami, je velice důležité najít správnou konzistenci. Vyvažte tedy poměr suché směsi, vody a partiklu.
Poznejte vodu, ve které lovíte
Úspěch rybolovu zajistíte i tak, když poznáte vodu, ve které lovíte. Upřednostňujete rybaření ve stojaté vodě nebo v tekoucí vodě? Obě jsou totiž něčím specifické, i když se samozřejmě v mnoha věcech také podobají.
Pokud se chystáte na rybolov ve stojaté vodě, v tomto případě je volba nástrahy velice důležitá. Na jaře nebo v létě se zde vyplatí spíše sladší návnada, klidně se nebojte nastrouhaného perníku, který je velmi účinným ve zmíněných obdobích. Ve stojatých vodách většinou narazíte na velké ryby, jako jsou kapři. Proto právě těmto rybám přizpůsobte nástrahu.
Co se týče tekoucích vod, zde je rybaření trochu divočina. Záleží hlavně na vaší šikovnosti. Nástrahu přizpůsobte spíše menším druhům ryb, a to například plotici obecné nebo sumečkovi americkému. Pro ně jsou vhodnější nástrahy živočišného původu, jako jsou červy nebo žížaly. Pokud chcete vsadit na vnadící směsi, nemělo by v nich chybět například konopné semínko.